Derzli Parke

Cesur Yapı Ekim 14, 2018

Derzli Parke

Derz, parke arasındaki V şeklindeki ufak boşluklara verilen isimdir. Tabii ki günümüzde modanın değişmesi ve ev dekorasyonunun farklılaşması tüketicileri derzli laminat parke almaya itmiştir. Özellikle görüntüsü itibariyle tercih edilen derzli parkeler aynı zamanda oldukça kalitelidir. Tabii ki bu tür parkeleri seçerken bazı noktalara dikkat etmek ve ona göre satın almak da önem taşımaktadır. İşte bu yüzden hem derzli parke satın alacakların güvenilir satıcıları tercih etmeleri hem de işinde usta kişilere montaj işini yaptırmaları gerekmektedir.

Derzli Parke Avantajları Nelerdir

Derzli laminat parke ürünlerinin en büyük avantajı hem ticari mekanlarda hem de konutlarda rahatlıkla kullanılabilmesidir. Bunun sebebi derzli laminat parkenin uzun süre dayanması ve herhangi bir deformasyon oluşturmamasıdır. Aynı zamanda derzli parkeler kolay bir şekilde monte edilmekte ve rahatlıkla sökülmektedir. Dolayısıyla derzli laminat parke avantajları nelerdir denildiğinde ilk başta akla bunlar gelmektedir. Evini yenileyecek olanlar ya da iş yerinde köklü bir şekilde değişiklik yapacak kişilerin tercih ettikleri derzli parke için söylenebilecekler de temel olarak bu şekildedir.

Derzli Parke

Derzli Parke
Derzli Parke Nerede Kullanılır

Derzli laminat parke aslında her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yani ev ya da ticari mekan arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Ancak işin ustaları ticari mekanlarda derzli parkelerin çok da tercih edilmeyeceğini belirtmişlerdir. Her ne kadar derz arasında toz kaçmasa da trafiğin fazlaca olduğu yerlerde dersiz parkeleri tercih etmenin çok daha uygun olduğu ifade edilmektedir. Dolayısıyla derzli parke nerede kullanılır dendiğinde akıllara ilk olarak konutlar gelmektedir. Uzun süre dayanan ve çiziklere karşı korumalı olan bu parkelerle ilgili aktarılacaklar bunlardır.

Derzli Parke Kaliteli mi

Tabii ki derzlilaminat  parke kalitesini belirleyen bazı faktörler bulunmaktadır. Özellikle tüketicilerin iyi bir parke üreticisinden temin etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra derzli parkeleri monte eden kişilerin işinde usta olmaları da önem taşımaktadır. Yani derzli laminat parke kaliteli mi dendiğinde aslında yanıt evet olsa da bazı noktalara dikkat etmek her şeyin başında gelmektedir. Daha çok konutlar için uygun olduğu ifade edilen ancak şık olduğu için ticari mekanlarda da kullanılan bu parkeler hakkında bu sözleri söyleyebiliriz.

Social Shares